Solitech to
jakość|stabilność|wsparcie|precyzja

Wyróżnia nas partnerskie podejście do naszych Klientów oraz pomoc i wsparcie techniczne, którego chętnie im udzielamy.

Oferta O nas

O firmie

Firma SOLITECH jest przedsiębiorstwem produkcyjno – projektowym. Początki firmy sięgają 2003 roku. Głównym polem działalności było projektowanie elektroniki i oprogramowania. Z czasem oferta rozszerzyła się. Dziś firma SOLITECH zajmuje się: zakupem komponentów, wykonaniem płytek PCB, montażem kontraktowym SMT i THT, programowaniem, testowaniem, frezowaniem obudów, montażem mechanicznym, konfekcjonowaniem, projektowaniem elektroniki i pisaniem oprogramowania na zlecenie (zarówno oprogramowania wbudowanego jak i wyższego poziomu).
Kontrahentami firmy są klienci polscy i zagraniczni, z takich branż jak: motoryzacja, telekomunikacja, automatyka przemysłowa, elektronika biomedyczna, elektronika wysokich częstotliwości.

Początkowo firma Solitech dysponowała jedną linią produkcyjną i zatrudniała kilku pracowników. Dziś dysponuje nowoczesną halą z dwiema profesjonalnymi liniami produkcyjnymi opartymi na maszynach montażowych tj.: Siemens Siplace, sitodrukarki DEK, piece SMT Wertheim, AOI Viscom, agregat do lutowania na fali Ersa. Założeniem firmy jest stały rozwój a co za tym idzie inwestycja w coraz to lepszy sprzęt, park maszynowy, jak również fachową kadrę. Pracownikami firmy są ludzie z pasją, z chęcią ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Solitech jest dostawcą obwodów drukowanych 1-, 2- oraz wielowarstwowych. Podejmuje się wykonania najbardziej skomplikowanych obwodów o dowolnych parametrach technologicznych (np. z przelotkami ślepymi lub zagrzebanymi, albo z kontrolowaną impedancją) i w dowolnej ilości.

Jednym z istotnych elementów oferty firmy Solitech jest projektowanie elektroniki na zamówienie. W zależności od potrzeb Klienta, firma wykonuje projekt w całości lub uczestniczy w pojedynczych etapach projektu: ustaleniu wymagań na urządzenie, rysowaniu schematu, projektowaniu obwodu drukowanego, uruchomieniu urządzenia, w tym w napisaniu oprogramowania wbudowanego oraz oprogramowania komputerowego, testowaniu urządzeń, badaniu CE, wdrożeniu do produkcji.

Firma Solitech wciąż aktualizuje swoją ofertę, podąża za nowinkami technologicznymi, materiałowymi, nieustannie inwestuje w sprzęt i rozwój pracowników.

JAKOŚĆ

Głównym celem firmy SOLITECH jest nieustanny wzrost jakości oferowanych usług i produktów jak również reagowanie na potrzeby i oczekiwania Klientów oraz Pracowników. Sposób realizacji tego celu został określony w POLITYCE JAKOŚCI ustanowionej przez kierownictwo firmy. Potwierdzeniem wysokiej jakości, stabilności i powtarzalności cech wykonywanych usług i produktów jest uzyskany Certyfikat ISO 9001:2015, który został skutecznie wdrożony i zaopiniowany przez jednostkę certyfikującą DNV GL. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić doskonałą jakość zarówno w zakresie produkcji jak i obsługi klientów.
Proces kontroli jakości w zakresie montażu elektronicznego jest oparty o normy akceptacji IPC-A-610F, natomiast w zakresie obwodów drukowanych o normy akceptacji IPC-A-600H. Każda partia produkcyjna przechodzi szczegółowe badania jakościowe zanim zostanie oddana w ręce Klienta m.in. za pomocą urządzenia AOI. Sprzedawane płytki są wolne od wad materiałowych (gwarancja 24 miesiące). Firmę Solitech wyróżnia: jakość, terminowość, profesjonalizm, zaangażowanie, lojalność.

DNV GL

ŚRODOWISKO

Istotnym aspektem naszych działań jest dbanie o środowisko naturalne. Spełniamy wszelkie wymagania prawne regulujące działalność w tym zakresie, w tym szczególną wagę przywiązujemy do recyclingu oraz utylizacji odpadów produkcyjnych. Praktycznie 100% naszej produkcji to urządzenia elektroniczne wykonane w technologii RoHS. Naszą determinację w dbaniu o środowisko opisuje POLITYKA ŚRODOWISKOWA, ustanowiona przez kierownictwo firmy, zwieńczeniem której jest przyznany w 2018 r. Certyfikat ISO 14001:2015.

 ISO14001

CO NAS WYRÓŻNIA

Wyróżnia nas partnerskie podejście do naszych Klientów oraz pomoc i wsparcie techniczne, którego chętnie im udzielamy. Dlatego stworzyliśmy i dalej rozwijamy BAZĘ WIEDZY, z której możecie Państwo dowiedzieć się istotnych rzeczy na temat technologii elektronicznej. Istotnym elementem naszej oferty pozostaje wciąż projektowanie urządzeń elektronicznych na zamówienie. W niektórych przypadkach rezygnujemy z wynagrodzenia za wykonany przez nas projekt w zamian za późniejsze zlecenia produkcyjne.
Kierując się wysokimi standardami obsługi, obiecujemy, że na Państwa zapytanie odpowiemy niezwłocznie, a Państwa zlecenie – bez względu na to czy masowe czy małe – będzie wykonane z zachowaniem najwyższej jakości i w jak najkrótszym czasie. Zaufało nam dotąd wielu Klientów z Polski i zagranicy – mamy nadzieję, że wkrótce dołączycie Państwo do nich!

Krótka prezentacja naszej hali produkcyjnej i maszyn.

Aktualności

Solitech

Certyfikat ISO 14001:2015

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu wczorajszym wykonaliśmy kolejny, ważny krok w naszej działalności – komisja akredytacyjna DNV GL przyznała nam certyfikat ISO 14001:2015, będący świadectwem dbałości o dobro wszystkich klientów …

PROGRAMISTA SYSTEMÓW WBUDOWANYCH

Firma SOLITECH z Gdańska ogłasza nabór pracowników na stanowisko Programisty Systemów Wbudowanych. Realizujemy wiele ciekawych i ambitnych projektów, na brak wrażeń nie będziesz narzekać! Przystępujemy do realizacji zaawansowanego systemu inteligentnej …