Solitech to
jakość|stabilność|wsparcie|precyzja

Wyróżnia nas partnerskie podejście do naszych Klientów oraz pomoc i wsparcie techniczne, którego chętnie im udzielamy.

Oferta O nas

O firmie

Firma SOLITECH jest przedsiębiorstwem produkcyjno – projektowym. Początki firmy sięgają 2003 roku. Głównym polem działalności było projektowanie elektroniki i oprogramowania. Z czasem oferta rozszerzyła się. Dziś firma SOLITECH zajmuje się: zakupem komponentów, wykonaniem płytek PCB, montażem kontraktowym SMT i THT, programowaniem, testowaniem, frezowaniem obudów, montażem mechanicznym, konfekcjonowaniem, projektowaniem elektroniki i pisaniem oprogramowania na zlecenie (zarówno oprogramowania wbudowanego jak i wyższego poziomu) .
Kontrahentami firmy są klienci polscy i zagraniczni z takich branż jak: motoryzacja, telekomunikacja, automatyka przemysłowa, elektronika biomedyczna, elektronika wysokich częstotliwości.

Początkowo firma Solitech dysponowała jedną linią produkcyjną i zatrudniała kilku pracowników. Dziś dysponuje nowoczesną halą z dwiema profesjonalnymi liniami produkcyjnymi opartymi na maszynach montażowych takich jak: Siemens Siplace, sitodrukarki DEK, piece SMT Wertheim, AOI Viscom, agregat do lutowania na fali Ersa. Założeniem firmy jest stały rozwój a co za tym idzie inwestycja w coraz to lepszy sprzęt, park maszynowy, jak również fachową kadrę. Pracownikami firmy są ludzie z pasją, z chęcią ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Solitech jest dostawcą obwodów drukowanych 1-, 2- oraz wielowarstwowych. Podejmuje się wykonania najbardziej skomplikowanych obwodów o dowolnych parametrach technologicznych (np. z przelotkami ślepymi lub zagrzebanymi, albo z kontrolowaną impedancją) i w dowolnej ilości.

Jednym z istotnych elementów oferty firmy Solitech jest projektowanie elektroniki na zamówienie. W zależności od potrzeb Klienta, firma wykonuje projekt w całości, lub uczestniczy w pojedynczych etapach projektu: ustaleniu wymagań na urządzenie, rysowaniu schematu, projektowaniu obwodu drukowanego, uruchomieniu urządzenia, w tym w napisaniu oprogramowania wbudowanego oraz oprogramowania komputerowego, testowaniu urządzeń, badaniu CE, wdrożeniu do produkcji.

Firma Solitech wciąż aktualizuje swoją ofertę, podąża za nowinkami technologicznymi, materiałowymi. Głównym celem firmy jest pozyskanie nowych strategicznych klientów z kraju jak również z zagranicy. Firma nieustannie inwestuje w sprzęt i rozwój pracowników.

JAKOŚĆ

Głównym celem firmy SOLITECH jest nieustanny wzrost jakości oferowanych usług i produktów jak również reagowanie na potrzeby i oczekiwania Klientów oraz Pracowników. Sposób realizacji tego celu został określony w POLITYCE JAKOŚCI ustanowionej przez kierownictwo firmy. Potwierdzeniem wysokiej jakości, stabilności i powtarzalności cech wykonywanych usług i produktów jest uzyskany Certyfikat ISO 9001:2015, który został skutecznie wdrożony i zaopiniowany przez jednostkę certyfikującą DNV GL. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić doskonałą jakość zarówno w zakresie produkcji jak i obsługi klientów.
Proces kontroli jakości w zakresie montażu elektronicznego jest oparty o normy akceptacji IPC-A-610F, natomiast w zakresie obwodów drukowanych o normy akceptacji IPC-A-600H. Każda partia produkcyjna przechodzi szczegółowe badania jakościowe zanim zostanie oddana w ręce Klienta m.in. za pomocą urządzenia AOI. Sprzedawane płytki są wolne od wad materiałowych (gwarancja 24 miesiące). Firmę Solitech wyróżnia: jakość, terminowość, profesjonalizm, zaangażowanie, lojalność.

DNV GL

ŚRODOWISKO

Istotnym aspektem naszych działań jest dbanie o środowisko naturalne. Spełniamy wszelkie wymagania prawne regulujące działalność w tym zakresie, w tym szczególną wagę przywiązujemy do recyclingu oraz utylizacji odpadów produkcyjnych. Praktycznie 100% naszej produkcji to urządzenia elektroniczne wykonane w technologii RoHS. Naszą determinację w dbaniu o środowisko opisuje POLITYKA ŚRODOWISKOWA ustanowiona przez kierownictwo firmy, a także fakt, że wdrożyliśmy system zarządzania środowiskowego, który został poddany procesowi certyfikacji na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001:2015.

CO NAS WYRÓŻNIA

Wyróżnia nas partnerskie podejście do naszych Klientów oraz pomoc i wsparcie techniczne, którego chętnie im udzielamy. Dlatego stworzyliśmy i dalej rozwijamy BAZĘ WIEDZY, z której możecie Państwo dowiedzieć się istotnych rzeczy na temat technologii elektronicznej. Istotnym elementem naszej oferty pozostaje wciąż projektowanie urządzeń elektronicznych na zamówienie. W niektórych przypadkach rezygnujemy z wynagrodzenia za wykonany przez nas projekt w zamian za późniejsze zlecenia produkcyjne.
Kierując się wysokimi standardami obsługi, obiecujemy, że na Państwa zapytanie odpowiemy niezwłocznie, a Państwa zlecenie – bez względu na to czy masowe czy małe – będzie wykonane z zachowaniem najwyższej jakości i w jak najkrótszym czasie. Zaufało nam dotąd wielu Klientów z Polski i zagranicy – mamy nadzieję, że wkrótce dołączycie Państwo do nich!

Krótka prezentacja naszej hali produkcyjnej i maszyn.

Aktualności

PROGRAMISTA SYSTEMÓW WBUDOWANYCH

Firma SOLITECH z Gdańska ogłasza nabór pracowników na stanowisko Programisty Systemów Wbudowanych. Realizujemy wiele ciekawych i ambitnych projektów, na brak wrażeń nie będziesz narzekać! Przystępujemy do realizacji zaawansowanego systemu inteligentnej …

Życzenia Wielkanocne 2017

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wielu radosnych i ciepłych chwil przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności życzy firma Solitech.