icon

+48 730 880 925
Dział sprzedaży

icon

+48 608 460 580
Dział sprzedaży

icon

ul. Matejki 6 / 215
80-232 Gdańsk

W zależności od wymagań zleceniodawcy możliwych jest kilka sposobów zapewnienia komponentów do produkcji. Najczęściej montujemy komponenty powierzone przez Klienta (wielu Klientów przechowuje je w naszym magazynie), jednak wielu Klientów preferuje opcję, w której to my zapewniamy absolutnie wszystkie materiały niezbędne do produkcji.

Korzyści dla Zleceniodawcy z takiego podejścia są następujące:

 • nie musi zaprzątać sobie głowy zakupami,
 • nie musi utrzymywać magazynu komponentów,
 • odpada problem końcówek poprodukcyjnych,
 • dzięki naszym kontaktom z dostawcami z Polski i ze świata, jesteśmy w stanie zaproponować bardzo korzystne ceny, często niedostępne dla odbiorców detalicznych.

Sprowadzanie komponentów na zamówienie z zagranicy

Sprowadzenie komponentów z zagranicy, szczególnie spoza Uni Europejskiej może nastręczać wielu kłopotów. Poza tym, że trzeba być zarejestrowanym w zagranicznym serwisie, sprowadzający musi wypełnić wiele biurokratycznych formalności. Musi mieć przydzielony numer EORI, którym posługuje się w kontaktach z agencjami celnymi oraz Urzędem Celnym. Gdy paczka dociera do europejskiego obszaru celnego, należy zgłosić urzędowi zawartość, oclić towar itd. My te wszystkie szlaki mamy przetarte – sprowadzenie dowolnych dóbr z zagranicy jest dla nas normalnym elementem prowadzenia biznesu. Dlatego oferujemy naszym Klietom sprowadzenie dla nich elementów od zagranicznych dostawców, takich jak DIGI-KEY, MOUSER, OCTPART i innych.

Komponenty trudno dostępne

Bardzo istotnym elementem naszej oferty są komponenty trudno dostępne (np. takie które wyszły z produkcji, z ang. obsolete components). Dzięki szerokim kontaktom z dostawcami z Dalekiego Wschodu oraz z USA, jesteśmy w stanie zdobyć prawie każdy komponent trudno dostępny w konkurencyjnych cenach.

Końcówki poprodukcyjne

Mamy dostęp do końcówek poprodukcyjnych układów scalonych Altery, Xilinxa oraz Silicon Laboratories. Produkty są nowe (data produkcji 2011+), oryginalnie zapakowane, sprawne (z gwarancją). Są to pełnowartościowe komponenty, ale w naszej ofercie są nawet o 50% tańsze niż u innych dystrybutorów.

SOLITECH jest dostawcą szablonów do nakładania pasty wykonanych laserowo, metodą trawienia oraz szablonów wierconych.

 • Szablony laserowe polecamy, gdy na płytkach są komponenty o rozstawie 0.5mm lub mniejszym – niezależnie od ilości punktów lutowniczych;
 • Szablony trawione polecamy dla projektów w których jest duża liczba punktów lutowniczych i minimalna szerokość padu SMD jest większa od 0.5mm;
 • Szablony wiercone polecamy tylko w sytuacji gdy są tylko elementy o rozstawach min 0.8mm (im większe pady tym lepiej). Np. nadają się do lutowania płytek LEDowych itp.

OBRÓBKA MECHANICZNA

Posiadanie plotera frezującego MFG4025P umożliwiło nam zaoferowanie Państwu całą gamę nowych usług związanych z obróbką mechaniczną:

Dostosowywanie obudów aluminiowych oraz plastikowych

Oferujemy frezowanie obudów uniwersalnych, czyli wykonywanie w nich otworów na złącza, przyciski itd.

 • maksymalny wymiar obudowy 240x340x100mm,
 • minimalna średnica otworu frezowanego fi=1.0mm.

Wykonywanie paneli czołowych z aluminium

 • maksymalny wymiar panelu 240x340mm,
 • minimalna średnica otworu frezowanego fi=1.0mm.

Wykonywanie obwodów drukowanych prototypowych grawerowanych

 • 1- lub 2-warstwowe, wykonywane metodą grawerowania (usuwania frezem folii miedzianej z płytek i pozostawianie jej tylko w miejscach gdzie mają być ścieżki, pady i przelotki);
 • otwory (pady THT i przelotki) są niemetalizowane – konieczne później zrobienie metalizacji poprzez np. przylutowanie cienkiego drucika „na wylot”, brak soldermaski oraz opisu;
 • żeby wykonać obwód w tej technologii, muszą być zapewnione następujące parametry: minimalna średnica otworu 24mil=0.6mm, minimalna szerokość ścieżki / odstęp 10mil=0.25mm;
 • cena około 70zł/dm2 plus przygotowanie produkcji 50 zł;
 • czas wykonania – 2 dni robocze.

Usługę tą polecamy kiedy jest potrzeba wykonania obwodów prototypowych w ograniczonej ilości (do 5dm2) i w superekspresowym czasie. Jeśli chcecie Państwo zamówić większą ilość lub nie zależy Wam na błyskawicznym wykonaniu – to zalecamy skorzystać z naszej normalnej oferty.

Dodatkowo oferujemy Państwu wykonanie ekranów do urządzeń elektronicznych – zgodnie z zadanym rysunkiem technicznym. Ekrany wykonywane są z blachy stalowej giętej i powleczonej warstwą umożliwiającą łatwe lutowanie.

Zapraszamy do kontaktu z naszym DZIAŁEM SPRZEDAŻY lub wypełnienia poniższego formularza w celu wyceny Państwa zlecenia. Gwarantujemy indywidualnego opiekuna zamówienia i jego pełne wsparcie techniczne.

Wyrazy zadowolenia Klientów Solitech to nasza najlepsza wizytówka – na Państwa życzenie przedstawimy referencje przedstawicieli różnych branż.

Wyceń swój projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.