icon

+48 730 880 925
Dział sprzedaży

icon

+48 608 460 580
Dział sprzedaży

icon

ul. Matejki 6 / 215
80-232 Gdańsk

Symbole elementów elektronicznych

Symbole elementów elektronicznych

Badanie stopnia palności ul

Badanie stopnia palności UL ma na celu pogrupować materiały względem ich stopnia palności. UL 94 zawiera dwa typy testów: pionowy i poziomy. Został wprowadzony przez Underwriters Laboratories.

Oznaczenia urządzeń elektronicznych

Oznaczenia urządzeń elektronicznych – dyrektywy WEEE, RoHS oraz oznaczenia CE.

Klasy szczelności IPxx

Klasa Szczelności IPxx  (z ang. International Protection) odwołuje się do stopnia ochrony, którą zapewnia obudowa. Obudowa chroni przed dostępem do elementów niebezpiecznych poprzez przenikanie ciał stałych, wody i szkodliwymi jej skutkami.

SMD

SMD (z ang. Surface Mounted Device) czyli urządzenie montowane powierzchniowo. Jest to określenie rodzaju komponentów elektronicznych przystosowanych do montażu powierzchniowego.

PCB

PCB (z ang. Printed Circuit Board) czyli obwód drukowany. Jest to płytka z materiału dielektrycznego pokrytego ścieżkami i punktami lutowniczymi/kontaktowymi z materiału przewodzącego (miedź Cu).

Szablony do nakładania pasty lutowniczej

Szablony wykonane najczęściej z metalu lub innego materiału z otworami, które służą do nakładania pasty lutowniczej na płytki drukowane w procesie montażu SMD.

Dokumentacja produkcyjna

Prawidłowo przygotowana dokumentacja montażowa ułatwia, a zatem i przyspiesza przygotowanie oferty, jak i realizację zlecenia produkcyjnego. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa zbiór wskazówek, które ułatwią Państwu przygotowanie poprawnej i jednoznacznej dokumentacji produkcyjnej.

Zalecenia do projektowania PCB

Projektując obwody drukowane powinno się trzymać kilku istotnych reguł. Dzięki temu płytka w ten sposób zaprojektowana będzie nie tylko technologicznie wykonywalna, ale i późniejszy montaż komponentów elektronicznych na tej płytce będzie ułatwiony.

Zalecenia do plików GERBER oraz owiertu

Od ustawień programu CAD w zakresie generowania plików gerber i owiertu zależy jakość wykonania płytki oraz montażu SMD.

Wyceń swój projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.